Tanıtım Filmi

Tanıtım filmi, marka değerinizi öne çıkararak hitap etmek istediğiniz kitlenin ilgisini çekmeyi hedefler. Yapılan son araştırmalar kullanıcıların yarısından fazlasının video içeriği tercih ettiğini gösteriyor. 2021 yılına kadar video izlenme trafiğinin %80’i geçeceği ve 1 dakikalık bir videonun 1.8 milyon kelime değerinde olduğu vurgulanmaktadır.Bu bulgulardan yola çıkarak gönül rahatlığıyla diyebiliriz ki video içerikleri üretmek hedef kitlenize ulaşmanın en doğru ve etkili yoludur. Markanıza ait bir tanıtım filmi mutlaka olmalıdır.

Tanıtım Filmi Çekimi Hakkında

Tanıtım filmleri, kendi içerisinde kurumsal tanıtım, firma tanıtımı, ürün tanıtımı, mekan tanıtım filmleri, etkinlik filmleri veya web sitesi tanıtım filmleri gibi bir çok farklı türde olabilir. Şüphesiz ki tanıtmak istediğiniz ürünün, hizmetin veya markanın video içerikleri yoluyla son kullanıcıya ulaşması daha zahmetsiz ve etkili bir yöntemdir. Türü ne olursa olsun bir tanıtım filmi yaratıcı içeriklerle hedef kitle üzerinde akılda kalıcı ve güvenilir bir imaj oluşturabilmelidir.

Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi

Star İstanbul ekibi olarak, on yıllık tecrübemizle başta kurumsal tanıtım filmi olmak üzere markanıza ve firmanıza özel her ürün ve hizmet grubu için yaratıcı içerikler üretiyoruz.Bu içerikler marka kimliği, ürün çekimi, tesis çekimi, moda filmi veya bir fabrika  filmi şeklinde olabilir. Kullanım alanları markanızın web sitesi, katılacağınız fuarlar veya reklam projeleri olabilir.

Tanıtım Filmi Prodüksiyonu

Prodüksiyon sürecinde en son teknolojinin getirmiş olduğu ürünleri kullanırız. Kreatif kadromuz ve her zaman hazır olan stüdyomuz ile müşterilerimize profesyonel çözümler sunmak önceliğimizdir.Her gün yeni bir modanın çıkması ve internet sayesinde yaşamın hızla değişmesiyle beraber sizler de bu hıza yetişmek ve son moda işlere sahip olmak istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Fikirler Filme Dönüşüyor

Çekim sürecinin en başında tanıtım filmi henüz sadece bir fikirdir. İmgeleme ve hayal etme sürecimiz sizi çok iyi tanıdıktan sonra başlıyor. Firmanızı veya markanızı tüm detaylarıyla analiz ediyoruz. Müşteri kitlenizin profil analizini yapıyoruz. Piyasada bulunan rakiplerinize de göz atıyoruz. Globalde markanızın muadili veya bize göstereceğiniz referansları da incelemelerimize dahil ediyoruz. Bir hedefe ulaşmadan önce hedefimizin yerini belirlemeyebilmemiz önemli. Tüm bu çalışmalar, yönlendirici sinyaller olarak ekibimizin doğru yolda ilerleyebilmesini mümkün kılan başlıca unsurlardır. Bir ekip düşünün ki daha sizi dinlerken ne çekeceğini hayal etmeye başlıyor. Finalde fikirler havuzu ciddi bir eleme sürecinden geçtikten sonra müşterimize sunuma hazır hale geliyor. Onayınızla beraber tanıtım filmi senaryonuz çekime hazır hale getiriliyor.

Çekim Süreçleri

Tanıtım filmi çekimlerinde işe sizi A'dan Z'ye dinleyerek başlarız. Nasıl bir iş istiyorsunuz, vermek istediğiniz mesaj nedir gibi soruların cevabı doğru sonuçlara ulaşmamızı kolaylaştırır. Hedef kitlede oluşturmak istediğimiz algıyı yolun en başında karşılıklı oturup belirliyoruz. Tüm kurgumuzu mesajınızın sağlıklı bir biçimde iletilebiliyor olması üzerine hazırlarız.

İlk olarak hedef kitle, sektör ve rakip analizi  yaparak bu kurgu üzerinde çalışır ve çekim öncesi planlamamızı sizlerle beraber yaparız. Cast seçimine destek oluruz, kullanılacak çekim mekanlarının sunumunu yaparız. Ekip ve ekipman kadrosunu oluşturur bunların iş yönetimini üstleniriz.

Çekimlerin iş akışını yönetir ve takip ederiz. Oluşması muhtemel aksaklıklar için tedbirler alır ve uygularız. Kriz zamanlarında anında müdehaleler ile oluşabilecek zararları önleriz.

Sona eren işlerin ardından post prodüksiyon süreçlerini sizin adınıza yönetiriz. Alanında uzman kurgu ve montaj ekibimizle ham görüntüleri işler onları harika bir filmin parçaları haline getiririz.

Yapılan araştırmalar, tanıtım filmlerinin markaları hatırlatma oranını arttırdığını gösteriyor. Doğrusal pazarlama stratejisinin en önemli ayaklarından birisi olan tanıtım filmleri ile markanızı doğru ve etkileyici bir şekilde ifade ederken, rakiplerinizden birkaç adım öne çıkabilir, her zaman müşterilerinizin göz önünde olabilirsiniz. Hedef kitlenize ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz tanıtım filmi çekimleriniz, Star İstanbul’un yaratıcı fikirleri ve çekim tecrübesi ile mükemmelliğe kavuşuyor.

Yaratıcı Fikirler Star İstanbul ile Filme Dönüşüyor

Hedef kitlenizin beklentileri, ihtiyaçlarınız gibi faktörlerden sonra oluşturacağınız tanıtım stratejisinin ardından tanıtım filmi hakkında düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu süreçte başvuracağınız reklam ve prodüksiyon ajansı Star İstanbul, hem size hem hedefinizdeki kitleye en çok hitap edecek tanıtım filmini bu stratejiye göre oluşturuyor. Markanız veya şirketiniz ve müşteri profiliniz ile ilgili çeşitli analizler yapıyor, rakiplerinizi de araştırarak bir rapor oluşturuyor. Referanslarınızı, markanızın dünyadaki muadillerinin film çalışmalarını değerlendiriyor.

Star İstanbul’un pratik ve deneyimli ekibi, sizi ilk kez dinlerken bile tanıtım fikirlerini kafalarında oluşturmaya başlıyor. Sizin verdiğiniz bilgiler, yaptığı analizler ve yönlendirmeleriniz ile bu fikirleri filtreleyerek size sunmaya hazır hale geliyor. Onay verdiğiniz fikrin bulunmasının ardından tanıtım filmi senaryosu tamamlanıyor ve çekime hazır hale getiriliyor. Kaç tane tanıtım filmi isterseniz isteyin, her biri için bu işlem tekrarlanıyor ve birbirinden özgün fikirler ortaya çıkartılıyor.

 

Kusursuz Prodüksiyon Star İstanbul’da!

Hangi türde bir film istiyorsunuz? Kurumsal tanıtım, firma tanıtımı, ürün tanıtımı, mekan tanıtımı, fabrika tanıtımı… İhtiyaç duyduğunuz film türü bunlardan hangisi olursa olsun; Star İstanbul size özel kreatif içeriği oluşturuyor. Böylece akılda kalıcı, kaliteli, güvenilir bir imaj oluşturmanızı garanti altına alıyor. Star İstanbul, on yılı aşkın tecrübesi ile size özel her ürün ve hizmet grubu için yaratıcı içerik üretme kapasitesine sahip, heyecanlı bir ekipten oluşuyor. Marka kimliğinizi, ürününüzü, hizmetinizi tanıtan bir film, moda ya da kampanya filmi, ürün reklam çekimleri ve daha birçok iç veya dış mekana dayalı tanıtım filmi ile başarıya giden yolunuzu keyifle kısaltıyor.

Star İstanbul, beğendiğiniz hikayeye göre vermek istediğiniz ana mesajın ön plana çıktığı bir film tasarlıyor. Çekim planını sizinle beraber yapıyor, cast seçimlerinde size destek oluyor ve tüm bu süreci A’dan Z’ye yönetiyor. Prodüksiyon sürecinde son teknoloji ekipmanlar kullanarak en profesyonel çözümü sunuyor. Sizin için her zaman hazır olan stüdyosu da birbirinden başarılı çekimlere ev sahipliği yapıyor.

Ekip, sizi hiç yormadan detaylı bir iş akışı oluşturarak süreci takip ediyor. Her adımı oldukça önemseyen Star İstanbul, film çekimlerinde görülebilecek muhtemel aksaklıklar için B planı da hazırlıyor. Star İstanbul ekibinin profesyonel yaklaşımı ile krizler hemen ortadan kaldırılıyor.

Hayalinizdeki Tanıtım Filmi İçin Beklemeyin!

Post prodüksiyon sürecini de ustalıkla yöneten Star İstanbul, alanında uzman kurgu ve montaj ekibi ile ham görüntüleri, sizi tam anlamıyla temsil eden bir filme dönüştürüyor. En son güncellemelere sahip programlar ve ekipmanlar kullanılan post prodüksiyon sürecinde iş sabırla, detaylı bir şekilde ele alınarak size teslim ediliyor. Ayrıca, tanıtım filmi çekimi sürecinin her aşaması da filme alınarak yaşanan deneyimlerden eğlenceli bir kamera arkası belgeseli oluşturabiliyor. Böylece, filminiz dışında, başarılı olmak için ne kadar çalıştığınızı kanıtlayan, izleyip kendinizle gurur duyabileceğiniz başka bir anıya daha sahip olabiliyorsunuz.

Sektörünüzde profesyonel bir tanıtım filmi içeriğine sahip olmak için Star İstanbul ile hemen iletişime geçebilir, hayalinizdeki film ile ilgili çalışmaya başlayabilirsiniz.