Aksesuar Çekimi

Aksesuar fotoğraf çekimi kıyafetleri bütünleyen ve tamamlayan önemli ürün gruplarını içerir. Mücevher çekimi, saat çekimi, çanta çekimi, ayakkabı çekimi, takı çekimi, gözlük çekimi kemer çekimi, şapka çekimi, eldiven çekimi, çorap çekimi vb. gibi ürüne göre özel olarak planlanan çekimleri içerir.

Çekim için ajansımız içinde yer alan 150m2 stüdyomuz, profesyonel ekip ve ekipman kadrosuyla hizmet vermektedir. Çekimin planlaması ürünün özellikleri ve görsellerin yayın mecrasına göre yapılmaktadır.

Aksesuar Çekimi Hakkında

Her aksesuar çekimi kendine has özellikler taşımaktadır. Örneğin bir mücevher çekimi kendi içinde altın çekimi, beyaz altın çekimi, rose altın çekimi, gümüş çekimi ve pırlanta çekimi şeklinde ayrılmaktadır. Bir saat çekimi saatin derisi, saat üzerinde kullanılan işleme veya mücevher detaylarına göre planlanmalıdır. Bir ayakkabı çekimi için ayakkabı tabanı da görünecek şekilde kurgulanmalıdır. Bir takı çekiminde ürünü canlı manken kullanarak boyun, bilek, kulak ve parmak gibi uzuvlar üzerinde organik görünecek şekilde sunmak gereklidir. Bir gözlük çekimi, optik çekimi ve güneş gözlüğü çekimi şeklinde ayrılmalıdır. Optik çekimi için çerçeve detayları, güneş gözlüğü çekimi için camın rengi önem arz edebilir. Bir çanta çekimi çantanın içi doğal görünecek şekilde doldurularak, çantanın kumaş veya deri materyali düşünülerek planlanmalıdır. Takı çekimi ise kendi içinde yüzük çekimi, küpe çekimi, kolye çekimi, bileklik çekimi gibi farklı aksesuar çekimi senaryoları içerecektir.

Kategorizasyon

Ajansımızda aksesuar çekimleri içine giren yukarıda yer alan ürün grupları vb. diğer ürün grupları kendi içinde kategorize edilir. Bu ürünlere özel çekim ekibi ve çekim ekipmanı planlaması yapılır. Aksesuar çekiminde doğru ışık ve kamera malzemesi kullanılarak ürünün öne çıkması hedeflenen özelliği fotoğraflanır.

Çekim Süresi

Aksesuar çekimi süreleri ürün özellikleri ve adetlerine göre farklılık gösterebilir. Bu noktada müşterinin belirteceği kare adedi de belirleyicidir. Standart bir çekim minimum iki kare alınacak şekilde yapılır. Ürüne eklenen her çekim açısı yeni bir kare anlamına gelmektedir. Bir takı çekimi tek kare olabilirken diğer taraftan bir ayakkabı çekimi beş kare olarak planlanabilir.

Post Prodüksiyon

Post prodüksiyon, ajansımızda alanında en az beş yıl deneyimli uzman retoucher kadromuz tarafından yapılır. Aksesuar çekimi sona erdikten sonra çekimi yapılan ürün grupları ürün retouch işlemine alınır. Fotoğraf rötuşu, renklendirmesi ve diğer düzeltmeleri yine ürün özelliklerine göre farklılık gösterir. Aksesuar fotoğrafı çekimi düzeltmelere çok az yer kalacak şekilde planlanır fakat son kontrol gözden kaçabilecek kusurları ortadan kaldırmayı hedefler.

Star İstanbul olarak hedefimiz ihtiyaç duyduğunuz aksesuar fotoğraf çekimi hizmetini size eksiksiz olarak sunabilmektir. Bize dilerseniz referans bir çekimle gelebilir ya da ürününüze özel olacak bir çekim organize etme talebiyle ulaşabilirsiniz.